Chirurgia i Ortopedia

W naszej Przychodni posiadamy odrębną salę chirurgiczną wyposażoną w aparat do znieczulenia wziewnego, wraz z aparaturą do monitoringu anestezjologicznego z kapnografią.

Mamy świadomość, że zabiegi w znieczuleniu ogólnym są wielkim stresem dla właścicieli, dlatego dokładamy wszelkich starań by dbać o bezpieczeństwo Państwa pupili w trakcie zabiegu.

Każdy pacjent podczas zabiegu ma zapewnioną opiekę anestezjologiczną, w trakcie której monitorowane są parametry życiowe (tętno, saturacja, temperatura, ciśnienie, liczba oddechów na minutę). W celu zwiększenia komfortu pacjenta w trakcie zabiegu korzystamy z mat grzewczych, podgrzewczy i pomp infuzyjnych regulujących tempo przepływu płynów lub leków. Aby zminimalizować ryzyko narkozy przed zabiegami chirurgicznymi wykonujemy badania krwi i echo serca.

Wszystkie zestawy narzędzi, których używamy w trakcie zabiegów są dokładnie czyszczone i sterylizowane w wysokiej jakości autoklawie. To w połączeniu z używaniem sterylnych i jednorazowych materiałów ochronnych jest gwarancją bezpiecznego zabiegu i minimalizuje ryzyko zakażeń śródoperacyjnych.
Ścisłe procedury dotyczące protokołów znieczuleń, kontroli bólu śród i pooperacyjnego, dbałości o czystość sali i narzędzi, pozwalają nam zachować wysoki poziom bezpieczeństwa.

Szczegółowe informacje odnośnie przygotowania zwierząt do zabiegu i zakres wymaganych badań dodatkowych są zawarte w dziale Dla Właścicieli

W zakres naszych usług wchodzą między innymi

Ortopedia

W naszej Przychodni zajmujemy się diagnostyką i leczeniem schorzeń narządu ruchu.

W codziennej pracy wykorzystujemy cyfrowy aparat RTG i artroskop, dzięki którym jesteśmy w stanie diagnozować złamania, zwyrodnienia, zwichnięcia) – Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem stawów łokciowych, ramiennych i biodrowych.

Wczesna diagnostyka dysplazji stawów w wieku szczenięcym pozwala na wykonanie zabiegów prewencyjnych, które opóźniają lub eliminują wystąpienie objawów u dorosłych zwierząt (np. podwójna skośna osteotomia kości ramiennej, symphisiodezy spojenia łonowego miednicy, podwójna osteotomia miednicy DPO).

W przypadku zwierząt starszych, u których jest za późno na leczenie prewencyjne, wykonujemy:

– zabiegi chirurgiczne stawów łokciowych metodą PAUL’a
– resekcje głowy kości udowej w przypadku dysplazji bioder
– Iniekcje dostawowe(kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe PRP, IRAP)

Wykonujemy również zabiegi

Konsultacje i zabiegi ortopedyczne w naszej Przychodni wykonuje
lek.wet. Michał Stelmaszyk

Umów się na wizytę

Twój pupil potrzebuje pomocy?