Dermatologia

Dermatologia

Zwierzęta z problemami dermatologicznymi stanowią bardzo liczną grupę pacjentów w naszej Przychodni. Najczęściej problemy skórne mają charakter nawracający, dlatego bardzo istotne jest znalezienie odpowiedniego dermatologa dla zwierząt.

W naszej Przychodni dążymy nie tylko do wyleczenia objawów choroby, ale przede wszystkim do znalezienia i wyeliminowania jej przyczyny.
Najczęstsze zmiany skórne, które obserwują właściciele to: zaczerwienienie skóry i małżowin usznych, łupież, powstawanie strupów lub ropnych krost, guzki podskórne zliszajowacenie, łojotok tłusty, nieprzyjemny zapach, otarcia, samookaleczenia, nadmierne wypadanie sierści, wyłysienia, ciemniejsze zabarwienie skóry, zgrubienia skóry.
Powyższe zmiany mogą być pierwotne lub powstać po pewnym czasie trwania choroby.

Kiedy możemy podejrzewać, że zwierzę ma problem dermatologiczny?

Aby ułatwić odpowiedź, proszę przeczytać pytania obok.

Jeśli na któreś z pytań odpowiedzieli Państwo twierdząco to znaczy, że potrzebna jest profesjonalna konsultacja dermatologiczna. Nasze wizyty opierają się na bardzo dokładnym wywiadzie z właścicielem, oraz na pobraniu próbek ze zmian chorobowych i ich ocenie pod mikroskopem.

Badanie cytologiczne jest kluczem do sukcesu i zrozumienia istoty choroby. Często problemy dermatologiczne idą w parze z zaburzeniami hormonalnymi, dlatego w trakcie wizyty możemy pobrać krew w celu zdiagnozowania np. niedoczynności tarczycy lub nadczynności kory nadnerczy (choroba Cushinga).

Proszę pamiętać, że niektóre schorzenia są nieuleczalne i zwierzę będzie borykało się z nimi do końca życia. Na szczęście dzięki wzajemnej współpracy możemy sprawić, że objawy chorobowe nie będą odczuwalne w codziennym życiu.

Z myślą o naszych pacjentach i Państwa wygodzie oferujemy profesjonalne kąpiele dermatologiczne, które wykonujemy w lecznicy. Bardzo często umiejętna szamponoterapia pozwala uniknąć stosowania ogólnoustrojowej antybiotykoterapii.

Najtrudniejsze przypadki konsultujemy z Doktor Joanną Karaś Tęczą z Gabinetu Dermatologicznego Dermawet w Warszawie.
To nieocenione wsparcie sprawia, że w dziedzinie Dermatologii i Endokrynologii nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.

Umów się na wizytę

Twój pupil potrzebuje pomocy?